zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Motivácia - fitnes ako životný štýl

5. časť príbehu Jarky

Píše Jarka: "
Dávam vám garanciu a istotu ....

Tieto slová sú pre tých čo váhajú, čo sa trápia už roky, pre tých čo prešli tým čím ja, pre takých čo by chceli všetko rýchlo a hneď (tak ako ja). Možno by niekoho mohli motivovať moje fotky ... možno niekoho fotky nejakého úspechu u mužov, máme na výber aj výsledky štíhlých ľudí, sme tu taký mix rôznych typov, názorov, nálad ... spoločné máme ale jedno, chceme. A ak chcete aj vy, tak sa pridajte k nám. Nehovorím to celkom nezištne...

viete aj ja potrebujem občas inšpiráciu, nejaký ten impulz a tým je vždy, ak niekto začne chudnúť.  Ja totiž v momente chytím pocit, že by bolo na čase, aby som aj ja teda niečo schudla... tréner máva z mojich impulzov „radosť“ ... prestavíme celé cvičenie, stravu a nakoniec sa aj tak vrátim k mojej zabehnutej klasike  ale spokojná, že som niečo skúsila ... veď život je o tom, skúšať nové veci.

Možno ste opatrní a potrebujete nejaké záruky, istotu v zmysle: áno podarí sa mi to. No ja som ju nemala, ja som len chcela všetkým dokázať, že tučná som preto, lebo to tak chcela asi príroda, genetika, moja choroba, proste všetci, len nie ja. A napokon dokázali mne, že to bolo opačne. Zrejme mi celé roky bolo dobre v mojom obéznom tele, ak som sa o nič aktívne nepokúšala, resp. o nič zmysluplné... Trpký pocit, že som nemala pravdu, zmyla radosť zo schudnutia.

Ale aby ste boli spokojní aj vy opatrnícke týpky, tak vám dávam garanciu a istotu: Garantujem vám, že neschudnete rýchlo a neschudnete raz a navždy. Telo je potvora a rado sa vráti k tuku, ak ho neprestanete kŕmiť pohybom. Garantujem vám, že vaše chudnutie bude zdravé, bude stagnovať a napredovať a znova stagnovať a napredovať, párkrát budete mať chuť s tým praštiť, párkrát budete stáť na váhe a neveriacky pozerať na to číslo, budete sa cítiť strašne unavení a potom budete pre zmenu lietať v oblakoch, budete mať záchvaty obžerstva v tých slabých chvíľach a budete mať stavy askéta. GARANTUJEM vám, že to nikdy neoľutujete.

píš...

Motivácia  - fitnes ako životný štýl

Práve vás napadlo, že takto chudnúť nechcete? Chcete istotu? Môžem vám ju dať. Takže:

  • 1. Vrhnite sa na dietu – najlepšie nejakú, ktorú práve drží asi tak milión z tých obéznych ľudí, davová psychóza dokáže veľa, možno aj roztopí sadlo.
  • 2. Kupujte si oblečenie o číslo menšie, vraj to zoštíhľuje, alebo opačne kúpte si o číslo väčšie a všetkým hovorte, že akosi chudnete (to len v prípade, ak sa ešte o číslo väčšie dá kúpiť)
  • 3. Naučte sa pracovať vo  photoshope – v albumoch, na FB a na nejakých diskusných fórach budete zaručene vyzerať ako hviezda, photoshop naozaj robí zázraky.

Ak dodržíte tieto rady, dávam vám ISTOTU, že vaše ťažko nadobudnuté sadlo sa vás nepustí, že nezažijete pocit prekonania samého seba, nebudete mať príležitosť nadávať na trénera, nebudete mať možnosť spoznať fantastických ľudí vo fitku ... budete mať len svoje pohodlie, občasné depky a tvrdenie, že kým tučný schudne, tak chudý aj zomrie... a konfekčnú veľkosť blízku veľkosti stanu ...

Možno si niekto povie, tá nevie o čom hovorí. Omyl, viem a veľmi dobre, veď som tu opísala sama seba. Nehovoriac o „hviezdnom“ schudnutí a nasledujúcom roku, kedy som si myslela, že to chudnutie musí ísť stále viac a viac... no možno ak by mi schudla ešte hlava, tak by som bola spokojná... chcem tým povedať, že ja aj teraz zažívam pády a vzostupy .. netučniem lebo cvičím, ale mám aj tak výkyvy váhy, svoje dni zlej nálady, pocitu tučnej lopty ... prídem do fitka a tam jedna pozitívne naladená žienka urobí zázrak, je to moja ... smejem sa a ožijem, nie vždy je nutné ten tréning odcvičiť dokonale , niekedy vám k tej vysnívanej postave pomôže aj zmena prostredia, podpora od iných... napríklad toto sa stalo mne:

Raz som tam (vo fitku) sedela ako zbitý pes ... po 11 hodinách v práci ma čakal rozhovor s trénerom, ktorému som pílila uši, že chcem ešte schudnúť. Zdalo sa mi, že nikto v okolí nevyzerá horšie a biednejšie (a priznávam aj tučnejšie). A vtedy prišla jedna pani. Pozitívna, usmiata a jednoducho mi povedala, že obdivuje ako vyzerám, vždy upravené vlasy, aby som bola presná použila slovo pekná .. že som riadne schudla, omladla.. zmohla som sa na pár ďakujem, potom som si na pol ucha vypočula trénera a išla domov v presvedčení, že ani chudnúť nepotrebujem ...

Na celom chudnutí športom je okrem garancie schudnutia zaujímavé to, že po čase prestanete vnímať, že chudnete... myslím také tie pocity, ktoré som zažívala pri dietách „och dnes som už zjedla jablko, som tak prejedená“ alebo „tá kocka čokolády je tak kalorická, to si ja nemôžem dovoliť, ja práve chudnem“ ... a celé okolie obdivne hvízdne, človek je spokojný ako veľa robí preto, aby bol štíhly a od samej spokojnosti v pohode zje zopár bielych rožkov a tresku v majonéze... „veď to je nič, to je tak málo“ ... takéto myslenie som nemala už dávno, tým, že cvičím tak prirodzene chudnem, udržiavam váhu a hlavne žijem bez stresu z jedla.

Ja neviem či by som niekoho presvedčila, neviem vám tu napísať odborný článok o uhlohydrátoch, bielkovinách, o vzájomnej väzbe ani neviem čoho... ja si myslím, že to človeka nepresvedčí, treba prísť a vydržať mesiac-dva, alebo neprísť, stačí sa poradiť, a cvičiť aj doma, v prírode – to vám odporučí aj tréner ... jednoducho začať so sebou niečo robiť. Zlepšia sa vám všetky oblasti vášho zabehnutého spôsobu života – k lepšiemu. A keď hovorím všetky, tak vám GARANTUJEM, že všetky

A Champion is sameone Who get´s up, when he can´t / There are no impossible dreams; there is just our limited perception of what is possible. (Nie sú žiadne nemožné sny, je len naše obmedzené vnímanie toho, čo je možné.) "

JARKA BEDNÁROVÁ

články, rozhovory, blogy

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy
cvičíme doma online tréner

VÝSLEDKY KLIENTOV

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka
Rony  Pavlík Rony Pavlík

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Cvik - Francúzsky tlak oboch   jednoručiek v ľahu Francúzsky tlak oboch jednoručiek v ľahu
Cvik - Tricepsová kladka zhora   jednoručne - podhmatom Tricepsová kladka zhora jednoručne - podhmatom
Cvik - Zanožovanie na lavičke   z oboch strán Zanožovanie na lavičke z oboch strán