Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

FAQ
VÝŽIVA

Najčastejšie kladené
otázky

Tréning, Najčastejšie kladené  otázky

alebo
o jedálničkoch, systéme stravovania v rámci dosiahnutia cieľov v zmene postavy

1. Upozornenie pre koho sú a pre koho nie sú určené moje programy za účelom zmeny postavy: Ľudia ktorí ma prostredníctvom tejto stránky kontaktujú - kontaktujú ma s cieľom že chcú dosiahnúť zmenu svojej postavy. Ľudia sme rôzny, niekto "by chcel", niekto skutočne CHCE! Tí, ktorí - by chceli - tým sa to možno podarí , možno nie, je to 50 na 50. Tí ktorí CHCÚ, tak tam je pravdepodobnosť dosiahnutia cieľa veľmi vysoká.

V čom je rozdiel? Ak sa niekomu zverujete "do rúk", očakávate od neho výsledky, tak to robte len vtedy ak ste si 100% istý nielen sebou ale aj dotyčným trénerom. Ak toto máte doriešené, potom prichádza na rad 100% dôvera.

Tak ako ja rešpektujem svojho trénera - Pavla Jablonického, to isté očakávam od mojich klientov. Ak by som trénerovi nedôveroval, jednoducho sa na to vykašlem a vec vybavená ide sa ďalej. To isté však platí aj z opačnej strany.

Upozornenie! Nevypracovávam jedálničky spôsobom rozpisu stravy na každý deň "iné jedlo" - ako si pár ľudí myslí

- TEDA JEDNÁ SA VÄČŠINOU O TÝCH ĽUDÍ, KTORÍ DOPOSIAĽ MALI ABSOLÚTNE KATASTROFÁLNE STRAVOVACIE NÁVYKY A OČAKÁVAJÚ NEJAKÉ "ZÁZRAČNÉ" JEDÁLNIČKY, S KTORÝMI BUDÚ AJ HODOVAŤ A AJ FORMOVAŤ POSTAVU! JA PONÚKAM SERIÓZNE RIEŠENIA A TIE SI VYŽADUJÚ CHUŤ A VÔĽU CVIČIŤ, BYŤ K SEBE PRÍSNY V STRAVE A NAOZAJ CHCIEŤ!!!

Aj tento článok je písaný kvôli tomu aby som na podobné otázky nemusel odpovedať stále, lebo ich prichádza čoraz viac. Stalo sa mi, že po vypracovaní programu - jedálničku mi prišiel agresívny e-mail od dotyčnej "klientky" , ktorá sa pohoršovala nad tým že som jej poslal úplne jednoduchý jedálniček.

Jedálničky tvorím za cieľom ci už pribratia, tvarovania postavy alebo chudnutia.

Veľa ľudí a to sú práve tí, z tej skupiny čo "by chceli" si myslí že ked si zaplatia program u mňa automaticky sa dostavia výsledky.

Tu prichádza otázka práve ohľadom vnímania jedálnička a programu ako takého:

Jedálniček je vypracovaný na základe vstupných parametrov klienta - t.j.: hmotnosť, časové prispôsobenie sa vzhľadom k tréningu, vstávaniu, práce, atď... , zdravotné obmedzenia... - prisôsobenie bielkovín a sacharidov pre jeho potreby.

Opät uvediem príklad: Človek sa ma opýta čo by mal jesť na raňajky? Či je dobré že si dáva ovsené vločky s jogurtom?.... Super otázka - potraviny sú ok, no dôležité je KOĽKO tých jednotlivých potravín si dáva! ... Na to už odpovedať nevie... Ciže absolútna podstata veci je nedoriešená...

OPAKUJEM, NIE SOM ZÁVODNÁ KUCHYŇA ! NEVYPRACOVÁVAM JEDÁLNIČKY SPÔSOBOM: "v pondelok na obed budete mať toto..., v utorok toto..., další deň toto... atď..."...

Podstatou jedálnička je : 1. naučit sa správne stravovať, nemať pocit hladu, naštartovať svoj metabolizmus tak aby účinne využil živiny ktoré má prijať, aby začal spaľovať svoje vlastné tukové zásoby, zásobovať svaly glykogénom a aby zabezpečil tvorbu resp. spevnenie novej svalovej hmoty.

Prosím ŽIADNE ZÁZRAKY!

Tí ktorí hľadajú zázraky a nechce sa im do diety a tréningu, doporučujem teda navštíviť iné stránky, ktorých je už na internete spústa, stránky ktoré ponúkajú chudnutie bez diety, bez cvičenia a podobné nezmysly.

Nehovoriac o ešte prísnejšom dodržiavaní tréningového programu, keď sa zo začiatočníka stane mierne pokročilý - ČLÁNOK O TOM NÁJDETE TU !


OTÁZKA KLIENTKY PO VYPRACOVANÍ JEDÁLNIČKA č.1:
"Mám takú otázocku. To mám opakovať stále tie dni v jedálnom lístku? Celý mesiac, kedže je to mesačný jedálny lístok, ako u mňa je problém že po troch dňoch neviem čo iné jesť, stále to isté sa nedá.... neviete mi aspoň zopár jedal na raňajky obed a večeru aspoň 5 a potom sa to dá striedať."
ODOPOVEĎ:
No takže takto... Po prvé neviem z kadiaľ má pani klientka to že je to mesačný jedálny lístok ??? Také niečo v ponuke ani nemám. V ponuke je buď 1. základný jedálniček, alebo 2. jedálniček s 3-mesačnou e-mailovou podporou.

Základný jedálniček znamená vypracovanie jedálnička ako som vyššie popísal za účelom naštartovania metabolizmu aby dotyčná spaľovala tuky, nastvenie východzích hodnôt bielkovín, sacharidov + doplnková výživa - suplementy.

3-masačný jedálniček s emailovou podporou znamená: to isté vypracovanie východzieho jedálnička - zväcšsa robím systémom jeden treningový den a jeden netréningový deň - rozpis stravy. S klientom konzultujeme stravu a podľa výsledkov napredovania, V PRÍPADE POTREBY - UPRAVUJEME. JE NEZMYSEL NIEČO PLÁNOVAŤ DOPREDU, NAKOĽKO KAŽDÝ ORGANIZMUS JE INÝ A REAGUJE INAK! PRÁVE NA TO SLÚŽI E-MAILOVÁ PODPORA - KOKTAKT SO MNOU.

ZÁKLADY AKO SÚ NAPR. ZDROJE BIELKOVÍN: MäSO, VAJCIA, ATĎ... a SACHARIDOV: RYŽA, VLOČKY, ATĎ... uvedené jedálnicku M U S I A byt zachované!!! Tam sa špekulovať nedá, tak ako som písal nerobím jedálničky spôsobom pondelok papáme: kuracie krídelka s petržlenovým dipom a mierne opečenými zemiakmi, utorok: dietnu žemľovku s kúskami čerstvého ananásu... atď..

ZÁKLAD OSTÁVA !!! a tak ako to aj v každom mnou vypracovanom jedálničku je napísané, rôzne prílohy ako napr.zelenina, nízkotučné a nesladené omáčky si môžte dopriať podľa ľubovôle. Príchute proteinu treba striedať ak sa Vám nejaká príchuť zunuje, ryža ak Vám nechutí už klasická vymente ju za basmati, alebo inú... toto všetko je v poriadku.

V každom e-maily s vypracovanými podkladmi je napísané:

"Treba si presne odsledovať a navážiť jednotlivé potraviny.

V tomto smere má byť vašim cieľom odsledovať kvalitu trávenia a naštartovať metabolizmus, t.j.: jesť pravidelne a nemať nikdy pocit preplneného brucha, musí vám to stráviť a "pýtať" dalšiu dávku jedla...

jedlá dochucujte a variujte podla momentálnej chuti - pripravujte rôznymi spôsobmi tak aby Vám jedlá chutili! nevadí keď si napr.mäso pripravíte aj na troche oliv.oleja, atď..."

OTÁZKA INEJ KLIENTKY PO VYPRACOVANÍ JEDÁLNIČKA č.2:
"V prílohe vidím stravu neténingový deň a stravu tréningový deň varianta A a B. To znamená, že mám jesť celý týždeň tieto dve varianty + tú z netréningového dňa? Varianta A a B sa môžu namixovať jedlá na výber v jeden deň dokopy alebo každá slúži na iný deň?. Stravu na ďaľší týždeň mi budete posielať vždy cez víkend ?

Taktiež sa chcem spýtať či je možné raňajkovať aspoň o tej 7:00 ráno o 6 tej to zatiaľ naozaj nedokážem dať do úst nič iné ako čistú vodu nie to ešte praženicu. Takéto ťažké jedlo nedokážem ráno zjesť.

Ryba má byť čisto filé alebo môže byť nejaký druh ryby? Taktiež sa chcem spýtať či je možné na raňajky zaradiť napr. sójové nátierky od alfa bio."

ODOPOVEĎ:
Áno presne tak, základ potravín musí byť zachovaný, úpravy a spôsoby prípravy obmieňajte tak ako som Vám napísal v maily, detto, príchute koktejlov, druhy zeleniny, ryže a pod.

Absolútne nie, prečo by som mal meniť stravu každý týždeň! Ako píšem, potraviny musia byť zachované gramáže tiež, prvé týždne cca 2-3 to zvykne trvať kým si telo zvykne na nový režim, naštartuje metabolizmus. Musí sa Vám zlepšiť trávenie a začat spaľovať tuk. Kvôli čomu by sme mali meniť po týždni stravu?

Navyše tých variant je tam spústa, ako píšem jednotlivé jedlá musia byť zachované, lebo z nich čerpáme hlavné makroživiny - bielkoviny, sacharidy, tuky! E-mailova podpora je o tom, že ak Vy mi o týždeň, dva napíšete že vyslovene Vám niečo nevyhovuje tak ok, potravinu vymeníme samozrejme rozumne, resp. ak po mesiaci, dvoch nastane stagnácia, čo zväčša aj nastáva, vtedy meníme ale väčšinou gramáže. INAK STRAVA MUSÍ BYŤ STRIKTNÁ AK CHCETE DOSIAHNÚŤ VÝSLEDKY INAK TO JEDNODUCHO NEJDE !

Áno to možné je a ako sama vidíte, Váš metabolizmus, Vaše trávenie je nie v poriadku, kedže je s týmto problém /trávenie jedál ráno, aj keď samozrejme miešané vajíčka v rámci fitnes jedálnička pripravujeme bez tuku a oleja/. A práve aj na toto slúži jedálniček, na to aby ste naštartovali trávenie, aby ste nemali pocit hladu, resp. preplnenia brucha. Potom človek a väčšinou to tak býva skĺzne a začne jest nesystematicky, jedlá piate cez deviate. Dôležité je zachovať počet a rozostupy jedál, pitný režim, atď... Navyše keď píšete že máte takýto problém, ktorý svedčí o zlom metabolizme budem sa opakovať, tu nie je čo riešiť o zmene stravy /s výnimkou čo som písal - malých odchýliek, ak by Vám niečo vyslovene nesedelo/ - minimálne 3-4 týždne. Ak máte problém s prijatím uvedenej gramáže, ktorú podotýkam je potrebné odsledovať, jedlá a jednotlivé porcie, ich gramáže znížte na polovicu ale nemeňte počet jedál !

Rybu kľudne môžte prestriedať podľa ľubovôle, samozrejme je potrebné sa vyhnúť mastným rybám a mastným spôsobom príprav. To ako ich dochutíte, či si k nim dáte plátok citróna, alebo použijete rôzne korenie či nízkotučný a nesladený dresing je úplne v pohode.

Zatiaľ nátierky nie. Ak to bude z hľadiska metabolizmu ok a budú značné aj výsledky, potom je možné ich zaradiť.

Takisto kľudne zmneňte výrobcu, jedlá Vám musia chutiť to je dôležité, nič nesmiete jesť nasilu, preto doporučujem obmieňať spôsoby priprav, resp. nájsť si ten "svoj" spôsob.

Áno, nakombinovať si tréningové dni je samozrejme možné v zachovanom poradí ako idú po sebe.

Týmto spôsobom tvorím jedálničky všetkým mojim klientom, kto to rešpektuje a riadi sa podľa toho, dosahuje aj výsledky, za všetkých úspešných mojich klientov si dovolím pridať pohľad práve ich:

ZUZKA MOZOĽOVÁ - FINALISTKA SÚŤAŽE DO FORMY 2013

Každý z nás už zažil rozhovor s vlastným ja stojac nahý pred zrkadlom... scenár je rovnaký. Začína to kritickým pohľadom na vlastné telo, ktoré predsa pravidelne „terorizujeme“ náročným a cieľavedomým cvičením v posilke, pravidelne zaraďujeme do svojho života „aeróbku“ a predpokladané výsledky nikde... Hľadáme vinníka. Poruke je partner, deti, priatelia, aj na trénera príde rad. 

Len my sami akosi na rad neprichádzame. Naozaj za nedostatočné pokroky vo svojej snahe a túžbe po zmene my sami nenesieme zodpovednosť? Vlastne LEN my sami? Netuším, kde robíte chyby Vy, ale viem Vám povedať, kde robím chybu ja: 

Trénovať som začala pod dohľadom trénera viac ako pred rokom. Nadšenie a chuť vydržať relatívne striktný režim prevládali a postupne ako sa dostavovali prvé výsledky som bola stále pevnejšie rozhodnutá tento cvičebno-stravovací režim už 
„NIKDY“ neopustiť1.

Áno, zámerne píšem 
cvičebno-stravovací, lebo práve strava v ňom zohráva významnú úlohu. Cvičíme všetci... Viac menej pravidelne navštevujeme fitko, ideme si zabehať, sadneme na bicykel... aktivít máme veľa. Berieme to rôzne. Niekto ako spoločenskú udalosť, niekto ako zdravotnú prevenciu, každého motivuje niečo iné. Ale čo strava? To je už horšie. Veď predsa nám tak chutia tie fantastické jedlá našej mamy, obľúbenej reštaurácie, či zákusky v obľúbenej kaviarni. STOP!

Presne tu som „skončila“ aj ja. Po dosiahnutí „neuveriteľného“ výsledku aj pre mňa samu mi sám tréner predpovedal krízu. Rozprával mi o nej z vlastnej skúsenosti a ja som to brala ako super, že mi o tom hovorí, ale mne sa to predsa nemôže stať. A stalo sa. Stane sa to každému. 

Prišlo to postupne. Tu zákusok ku káve, tu palacinky a pohár vína, inde zase grilované koleno pri posedení s priateľmi... Samozrejme v tréningu som nepoľavila. Pravidelne som ďalej cvičila pod pozornými Lacovými očami a keďže jemu nič neunikne, všimol si, že priberám. 
Takže prišla otázka týkajúca sa stravy: Dodržiavaš „jedálniček“?“... koho by som klamala, keď by som bola odpovedala ÁNO? Len samu seba. Veď Lacovi to bolo jasné aj bez mojej odpovede...

Pomaly hľadám v sebe silu prekonať krízu, vymotať sa zo stagnácie a pokračovať v úsilí, ktoré má zmysel. Ale dokážem to prekonať len tak, ako každý, kto to už zažil... pokračovať v 
prísnom dodržiavaní jedálnička, ktorý mi Laco starostlivo pripravil, ako vlastne každému z nás. Nie je to „jeho“ výmysel. Je to vec, ktorá jediná funguje a ruka v ruke s cieleným tréningom prináša výsledky. Teraz to už viem, lebo som to zažila
Všetkým, ktorý pochybujú viem povedať jediné: „Nepochybujte! Neriešte! Nepýtajte sa prečo tak a nie onak! Verte! Ak budete stále len pochybovať, môže sa Vám stať, že namiesto vytúžených výsledkov budete v tom pomyselnom zrkadle z úvodu do konca života hľadať len vinníka.“ 

Zuzana "

PREMENY ZUZKY - TU !Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Danielin príbeh o zbavení sa prebytočných kíl a bolestí kĺbov

Laca poznám od strednej školy. Už vtedy sa venoval športu. Ja som vzťah k športu alebo akejkoľvek fyzickej aktivite nikdy nemala. Pretrvával vzťah k „dobrému a hlavne nezdravému jedlu“. Po dvoch tehotenstvách a nulových stravovac...

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA