Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

Prešiel jeden rok ... Barborka

apríl 2014 - 85 kg - apríl 2015 - 53 kg

Som naozaj šťastná, že som sa dostala až do stavu v akom som bola, keď som našla Lacka...úprimne. Myslím, že keby som mala o 15 kg menej, uchlácholila by som sa po stý krát v živote s nejakou super rýchlou diétou, ktorá by mi na kratší či občasne aj dlhší (mesiace) čas odniesla pár kíl...okrem toho by ale v mojom živote nezmenila nič... 

Prešiel jeden rok ... Barborka

To zúfalstvo ktoré som cítila (85kg pri výške 162 cm) pri pohľade do zrkadla, by som pred časom nepriala zažiť nikomu. Teraz keď viem, kam som sa vďaka nemu dostala...prajem ten pocit každému kto má rovnaký problém ako som mala. 

Nikdy som nebola chudé dieťa...vyslovene štíhle, skôr som bola taká „normálna“. Čas mimo školy som trávila na tréningoch gymnastiky, neskôr tanečnej a tiež milovanej hádzanej. Práve v športovej triede tesne pred koncom ZŠ začal môj nekonečný boj s váhou, ktorému pri pohľade na fotky z tých čias naozaj nerozumiem. Dnes viem triezvo posúdiť že som nadváhu nemala aj keď som nebola „super skinny“. Keďže pohybu som mala až až...prišlo na rad riešenie stravy... tým najnemožnejším spôsobom vôbec. Začali sa nekonečné roky striedania bulimických záchvatov...a obdobia absolútneho odmietania stravy pre strach aby to neviedlo opäť len nad záchodovú misu. Takto to bolo až do dospelosti – donekonečna opakovane som sa zmietala v dvoch štádiách...buď nejakým extrémnym spôsobom vydietovaná na maximum...(dlhé obdobia bez stravy, načierno nakupované psychofarmaká na liečbu obezity, až po sáčkové ketogénne diéty), alebo naopak, záchvatovo zajedajúca pribúdajúce kilá chlácholiac sa pritom že je to lepšie ako ten druhý stav a naopak. 

 

Prešiel jeden rok ... Barborka

Lacka som kontaktovala v apríli minulého roku. Takmer so slzami v očiach som vypisovala úvodný formulár...vtedy ešte nie s radosťou... s vierou že budem pekná...skôr smutná ale trošičku aj slobodneješia pre pocit že som si priznala že pomoc potrebujem. Našla som nejedného trénera...však len na jeho stránkach som našla reálnych ľudí so svojimi premenami, pocitmi, skúsenosťami...to ma presvedčilo. Otvorene priznávam že ma dostala Bebe dokonca v čase, keď ešte nebola na svete jej kompletná premena...:-). A teraz mávame spoločné tréningy, je pre mňa stále mojou „vzorkou“ ako jej rada vravím, bola oporou, pomocou a veľkou motiváciou – spolu s naším trénerom Ladislavom Kindernayom.

Prešiel jeden rok ... Barborka

Môj nový život s Lackom...začal vypracovaním trojmesačného plánu ktorý zahŕňal jedálničky – pre rôzne varianty dní (tréningový deň: tréning ráno/tréning poobede a netréningový deň) a najmä rozpis a podrobný popis tréningu s vysvetlením jednotlivých cvikov. Cvičila som sama doma 3x do týždňa mesiac, keď sme si dohodli prvý osobný tréning v BB. Pamätám si ako som po ňom volala priateľovi z pred fitka...:-) ledva vytočila číslo, polomŕtva do telefónu odrecitovala aby po mňa prišiel... že stojím v teplákoch pred fitkom, nevládzem sa prezliecť...čo prezliecť, nevládzem si ani zavrieť fľašu s vodou. Tu kdesi to začalo poriadne. Zmeny boli – viď foto myslím vidieť, váha však neklesala...celých 6 týždňov!!! Pri striktnom dodržiavaní stravy, tréningov. Prvý krát v živote som si však nezúfala (aj keď nevravím že mi to bolo úplne jedno). Keď tréner povedal, že zmeny sú zreteľné a že takto budeme pokračovať ďalej, lebo je to na dobrej ceste – tešila som sa ako malá.

Dokonca tak, že už v lete po troch mesiacoch cvičenia (prvé dva mesiace 3x, potom sme tréning upravili na 4x v týždni) cítila takmer „štíhlo“. Je očividné že k štíhlosti som mala ešte veľmi ďaleko, ten pocit, že bez problémov na bicykli obídete Liptovskú Maru...pretože fitko vo vašej dovolenkovej „osade“ nie je, alebo že na večeru z rovnakého dôvodu odšľapete len tak „mimochodom“ 10 km...mi ten pocit štíhlosti nejak navodil. Váha sa konečene pohla, z 85 to šlo na 76, opäť týždne stálo...potom váha pomaličky klesala, pričom sme stravu nezmenili – dodržiavala som pôvodný jedálniček s upraveným množstvom sacharidov. Po pol roku (myslím?) ...tá radosť keď som videla prvý krát na váhe ako prvé číslo nie 8čku,nie 7čku, ale 6tku – to bolo na nezaplatenie.

Bolo to síce 69 kg, ale poviem Vám že úplne iných ako 69 kg v minulosti. Vždy som mala problém s bruchom, bokmi, rukami...teraz som na sebe pozorovala, že pri vyššej hmotnosti ako v minulosti, vyzerám tak nejak „úhľadnejšie“. A aj keď doteraz to nie je ideálne, viem odpovedať a večné otázky... “dokedy chcem takto cvičiť“ – no ideálne by bolo navždy, ale ako sa vraví – umrieť musíme všetci. Tak aspoň dovtedy. Keď sa váha dostala na 64,2 kg prejavila sa u mňa už Vážna závislosť ktorú myslím pocíti každý kto si nedá s cvičením pokoj. Už mi nestačilo cvičiť 4x do týždňa, v každú možnú voľnú chvíľku som si aspoň zacvičila či so švihadlom, pár sérii drepov, alebo klikov...odrazu vždy keď som mala chvíľku voľna potrebovala som sa hýbať.

A tak sme po dohode s Lackom do plánu zaradili aj ranné kardio tréningy. Výhovorky že na to nemám čas – tých som mala celé roky aj ja viac ako dosť. Dôležité sú ale priority. Keďže pre mňa je prioritou spokojný život, ktorý je spojený s dobrým pocitom so seba samej, nemusím ďalej to pojítko s  tréningom vysvetľovať. Aj popri zamestnaní sa to dá, dokonca nielen dá ale nie je to žiadným utrpením. Ten pocit keď o 4:40 ráno si idem vybehať moju rannú 30-40 minútovku je na nezaplatenie. Takto behávam každý deň. S vínimkou víkendu, keď vyrážam až okolo 6tej. Avšak popravde, po tme..keď celé sídlisko ešte spí, mi to vyhovuje viac. Okrem týchto ranných tréningov cvičím po práci silový tréning 5x v týždni. 3x pod vedením Lacka – bez ktorého by toto celé bolo len snom a 2x sama doma, samozrejme podľa jeho inštrukcií a rád. Vlastne aj u nás doma sa to začína podobať na celkom slušne vybavené fitko v ktorom sa začínam s váhou 53 kg cítiť dobre – tak ako všade, lebo ten pocit ide z vnútra. Z môjho vynoveného vnútra ktoré prešlo za rok tréningov ešte väčšou premenou ako zovňajšok.

Mgr. Barbora Tirčová, PhD.

Barborka v lete 2014 na hubách - po 2 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu
Barborka v lete 2014 na hubách - po 2 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu

"Vždy som mala problém s bruchom, bokmi, rukami...teraz som na sebe pozorovala, že pri vyššej hmotnosti ako v minulosti, vyzerám tak nejak „úhľadnejšie“"

Barborka v lete 2014 na hubách - po 2 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu
Barborka v lete 2014 na hubách - po 2 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu

Barborka v lete 2014 na Liptovskej Mare - po už 3 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu
Barborka v lete 2014 na Liptovskej Mare - po už 3 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu

Barborka v lete 2014 na Liptovskej Mare - po už 3 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu
Barborka v lete 2014 na Liptovskej Mare - po už 3 mesiacoch tréningu a v apríli 2015 na tréningu

Prešiel jeden rok ... Barborka
články, rozhovory, blogy

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Danielin príbeh o zbavení sa prebytočných kíl a bolestí kĺbov

Laca poznám od strednej školy. Už vtedy sa venoval športu. Ja som vzťah k športu alebo akejkoľvek fyzickej aktivite nikdy nemala. Pretrvával vzťah k „dobrému a hlavne nezdravému jedlu“. Po dvoch tehotenstvách a nulových stravovac...

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA