zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Tretí rok ...

6. časť príbehu Jarky

Píše Jarka: "
9.8.2013
Rozžral ma, jednoducho ma rozžral ... akýkoľvek môj pokus nabehnúť na zaručenú dietu, končí fiaskom. Už len predstava, že nemám svoje dávky stravy vo mne vyvoláva paniku. Najhoršia panika, ktorá podľa mňa nemá logiku, ale je tu a vštepil mi ju do hlavy tréner.

Ak nebudem jesť, priberiem. No on hovoril o jedení, ja mám pocit, že som rozžratá... Ak niekto potrebuje presný čas, nech mi zavolá. Hladná som presne o 7, 10, 12, 14, 17, 20 hod.... a nežijem z lístku šalátu, prípadne z nejakého jablka. Jem, ovládaná myšlienkou, že ak nebudem tak priberiem. A cvičím. Začala som tretí rok a rozmýšlam, či som normálna.

Dvíham činky nad hlavu, robím drepy, sklopky, fučím na hrazde a potím litre potu, Miss mokré tričko je oproti mne trápne suchá. Vonku 35 stupňov, vo vnútri o pár viac, namiesto hudby počujem, pridať, pridať, teda toto ma riadne na ... lo,( to keď skončím o 5 sekúnd skôr). S kulisou týchto "lahodných povzbudení" zo seba vydám posledú štipku sily, nadýchnem sa a...

cvičím ďalej. Pozerám po ľuďoch čo tam cvičia a hovorím si "čo vy tu do kelu robíte? už dávno máte vytvarované postavy" ... potom si uvedomím, že ani ja už netvarujem a aj tak som tam. Závislosť? šialenstvo? si šialená skonštatujem pri pohľade do zrkadla a zostávam ďalej. Toto šialenstvo, pri ktorom potím litre potu, vydávam podivné zvuky pri brušákoch a nadávam, mi vynahrádzajú iné okamihy, ktoré za to stoja. Porovnám fotky spred rokov (no priznávam robené v minulom storočí) s tými teraz, a zistím, že až tak veľmi sa to nezmenilo, ako podotkla dcéra, rozdiel je v tom, že keď som bola mladá mala som celulitídu.

Tretí rok ...

Alebo pocit po cvičení, pohľady spolucvičiacich plné pochopenia, spolupatričnosť. Niekedy je aj celkom príjemné prekvapenie od ľudí "ty cvičíš?" ... väčšina to síce smeruje na vek, ale počuť obdiv v hlase je fajn. Cestou domov v autobuse som rozmýšlala s akým nadšením som začínala, plná elánu, stanovený cieľ. Ten elán v podstate zostal, aj keď niekedy sa vlečiem do fitka ako korytnačka... len chýba nejaký cieľ (všeobecne ma považujú za cieľavedomu :D :D)

Všade si píšem, že nie sú žiadne nemožné sny, je len naše obmedzené vnímanie toho čo je možné... A tak aktuálne hľadám cieľ, niečo čo sa mi zdá nemožné, aby som potvrdila, že je to len moje obmezdené vnímanie ... napr. zavesiť sa na hrazdu a robiť metronom? Pri pohľade na muža, ktorý to dnes robil vo fitku, som zabudla dýchať ... odmyslite si, že bol z radu "použiteľných" :) a môj dych zadržal práve jeho výkon... no tréner, vyzerá to tak, že ma máte na krku ďaľší rok... :)

A Champion is sameone Who get´s up, when he can´t / There are no impossible dreams; there is just our limited perception of what is possible. (Nie sú žiadne nemožné sny, je len naše obmedzené vnímanie toho, čo je možné.) "

JARKA BEDNÁROVÁ

články, rozhovory, blogy

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy
cvičíme doma online tréner

VÝSLEDKY KLIENTOV

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka
Rony  Pavlík Rony Pavlík

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Cvik - Francúzsky tlak oboch   jednoručiek v ľahu Francúzsky tlak oboch jednoručiek v ľahu
Cvik - Tricepsová kladka zhora   jednoručne - podhmatom Tricepsová kladka zhora jednoručne - podhmatom
Cvik - Zanožovanie na lavičke   z oboch strán Zanožovanie na lavičke z oboch strán