zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Pull-over s hornou kladkou naširoko

Cvik na rozvoj vrchnej časti najširšieho svalu chrbta

Zaujmite východziu polohu tela, staňte si pred hornú kladku, kladku uchopte širokým nadhmatom. Staihnite k pásu - z tejto pozície budete vychádzať - stlačte svaly chrbta pod pazuchami. Mierne sa predklonte tak aby ste sa nehrbili, telo musí byť v spodnej časti chrbta fixované. Záťaž spúšťajte do vystretých rúk smerom hore ku kladke, kde svaly chrbta natiahnete.

Dôležité je počas celého vykonávania cviku držať lakte pevne smerom od tela (akoby ste plávali), treba dať pozor aby lakte nepadali smerom dole - tým vylúčite zapojenie tricepsov do cviku.

nádych: pri spúšťaní kladky smerom nahor, výdych: pri pohybe kladky smerom k pásu
- cvik vykonávajte v plnom rozsahu pohybu tak, že v spodnej krajnej polohe pri každom opakovaní vedome stlačíte a na sekundu podržíte precvičovaný sval - stlačíte chrbát pod pazuchami, a naopak v opačnej krajnej polohe sval natiahnete
- tempo vykonávania jednotlivých opakovaní (pri predpoklade klasického vykonávania cvikov, teda s výnimkou špeciálnych weiderových intenzifikačných princípov !): 2:1 (pomalšia je negatívna fáza cviku, tá pri ktorej záťaž brzdíte proti gravitácii a naopak výbušnejšie vykonávajte pozitívnu fázu cviku, tú kde dvíhate alebo tlačíte váhu)

Ako správne cvičiť Pull-over s hornou kladkou naširoko?

technika posilňovacích cvikov - Pull-over s hornou  kladkou naširoko

V hornej krajnej polohe svaly chrbta natiahnite, spodok chrbta fixujte, nehrbte sa a lakte majte v tvare - O - lakte do strán - vylúčite zapojenie tricepsov v cviku.

technika cviku - Pull-over s hornou  kladkou naširoko

Plynulým pohybom rúk smerom nadol, stláčajte kladku - záťaž pritiahnite k panve, v tejto polohe svaly chrbta pod pazuchami poriadne stlačte. Počas celého cviku držte lakte od tela - kopírujte držadlo kladky.

cvik - Pull-over s hornou  kladkou naširoko - technika

Chrbát držte pevne fixovaný v predklone, ruky spevnené, lakte do strán.

Pozrite si techniku cviku na videu

CVIKY NA CHRBÁT CVIKY NA CHRBÁT
ANATÓMIA SVALOV CHRBTACviky:  ▸ Na trapéz    ▸ Na biceps    ▸ Na triceps    ▸ Na predlaktia    ▸ Na plecia    ▸ Na chrbát    ▸ Na hrudník    ▸ Na brucho    ▸ Na stehná    ▸ Na hamstringy    ▸ Na zadok    ▸ Na lýtka
▸ Strečingové    ▸ Cvičíme doma    ▸ Outdoor    ▸ Tehotenské    ▸ TRX

VÝSLEDKY KLIENTOV

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka
Rony  Pavlík Rony Pavlík

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Cvik - Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku
Cvik - Francúzsky tlak oboch   jednoručiek v ľahu Francúzsky tlak oboch jednoručiek v ľahu
Cvik - Tricepsová kladka zhora   jednoručne - podhmatom Tricepsová kladka zhora jednoručne - podhmatom