zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Tricepsový zadný klik

Cvik na precvičenie tricepsov v domácich podmienkach

Tricepsové zadné kliky rozvíjajú trojhlavý sval ramena - tricepsy. Cvik je vhodný zaradiť do tréningu v domácich podmienkach.

- nádych: pri spúštaní tela do zadného kliku smerom nadol, výdych: pri pohybe proti gravitácii, v tomto prípade keď tlačíte telo hore
- cvik vykonávajte v plnom rozsahu pohybu tak, že vo vrcholnej krajnej polohe pri každom opakovaní vedome stlačíte a na sekundu podržíte precvicovaný sval, a naopak v opačnej krajnej polohe sval natiahnete
- tempo vykonávania jednotlivých opakovaní (pri predpoklade klasického vykonávania cvikov, teda s výnimkou špeciálnych weiderových intenzifikačných princípov !): 2:1 (pomalšia je negatívna fáza cviku, tá pri ktorej zátaž brzdíte proti gravitácii a naopak výbušnejšie vykonávajte pozitívnu fázu cviku, tú kde dvíhate alebo tlačíte váhu)

Ako správne cvičiť Tricepsovýzadný klikv domácich podmienkach ?

technika posilňovacích cvikov - Tricepsový zadný klik

V spodnej pozícii svalstvo tricepsov natiahnite, spustite sa smerom nadol tak, že chrbát je tesne pred lavičkou. Dôležité je sústrediť sa na cvik, zaujať pevnú pozíciu tela a hlavy.

technika cviku - Tricepsový zadný klik

Plynule sa vytlačte tricepsami smerom nahor, v tejto pozícii svalstvo tricepsov stlačte, následne opäť vykonajte ďaľší klik.

Pozrite si techniku cviku na videu

CVIČÍME DOMA - CVIKY ▸ NA TRICEPSY


cvičíme doma online tréner


Cviky:  ▸ Na trapéz    ▸ Na biceps    ▸ Na triceps    ▸ Na predlaktia    ▸ Na plecia    ▸ Na chrbát    ▸ Na hrudník    ▸ Na brucho    ▸ Na stehná    ▸ Na hamstringy    ▸ Na zadok    ▸ Na lýtka
▸ Strečingové    ▸ Cvičíme doma    ▸ Outdoor    ▸ Tehotenské    ▸ TRX

VÝSLEDKY KLIENTOV

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka
Rony  Pavlík Rony Pavlík

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Syndróm pretrénovania Syndróm pretrénovania
Plávanie v studenej a ľadovej vode Plávanie v studenej a ľadovej vode
Červené a biele svalové vlákna Červené a biele svalové vlákna