laco.lead1.eu logo
začnI Dnes !  
online program
osobný tréning
šípky - laco.lead1.eu - úvod

Vianoce → Silvester → ??? → Šťastný Nový Rok

od Iwetky z PO

chudnutie 2015

Vianočné reklamy sa začali objavovať koncom októbra. Vianočná výzdoba začiatkom novembra. Stromčeky na námestiach sa rozsvietili a trhy sa otvorili na prelome novembra a decembra. Vianočné darčeky sa nakupovali ... nepretržite. Ľuďom, ktorí už v auguste vedia komu, čo a za koľko Ježiško pod stromček v  decembri prinesie, ktorí v trojmesačnom predstihu štartujú vianočné upratovanie a s prvou adventnou nedeľou spúšťajú vianočné vypekanie, táto všadeprítomnosť Vianoc niekoľko týždňov pred Štedrým dňom vyhovuje. Popri nich, ľuďoch vianočného typu, sme tu ešte my. Ľudia, ktorí darčeky riešia pár dní pred dňom D, držia sa kréda „ak je cez okno vidieť, je v podstate čisté“ a plán vianočného vypekania zredukujú na pečenie jedného druhu koláčikov. Neviem, v ktorom opise si sa našiel ty. V každom prípade si pred pár dňami prežil najkrajšie sviatky sezóny 2014, prežil si Vianoce.

Pár dní po dojedení kapustnice a kapra si prežil tiež Silvester, tj. deň renesancie obloženého chlebíčka a „šampanského“. V tento deň si buď s „rukou hore“ oslavoval príchod nového roka, roka 2015, alebo si doma, možno pri spoločenských hrách, očakával príchod polnoci, aby si sa rozlúčil s rokom 2014. Či sa už prihlásiš k prvej alebo k druhej silvestrovskej skupinke, určite si sa nevyhol bilancovaniu a prehodnocovaniu. Prečo toľká istota? Ty, rovnako ako ja, si človek, čo znamená, že si večne nespokojným bláznom túžiacim po niečom novom, túžiacim po zmene. Túžba v tebe sa však bije s  lenivosťou (Od zajtra!) a so strachom (Zlyhám! Nikdy nie je tak zle aby ...). V bežné dni je túžba len zbožným prianím, udupaná lenivosťou a  zahnaná strachom. Na Silvestra sa ale situácia mení. Zmobilizuješ svoje sily a plný odhodlania sa púšťaš do „úpravy“ svojho života.

Z toho dôvodu si sa aj ty včera rozpomenul na všetky predsavzatia a plány stanovené vlani a zvažoval si, do akej miery sa ti jednotlivé z nich podarilo naplniť, a či vôbec. Ak si dospel k záveru, že sa ti každý jeden plán podarilo naplniť na 100%, skladám klobúk a chcem ťa spoznať, pretože si ojedinelý úkaz. Ak je výsledkom tvojho bilancovania aspoň 50% úspešnosť, blahoželám ti. No a ak si s plnením predsavzatí skončil skôr ako si si ich stanovil ... prepáč, tu sa radšej zdržím komentára. Ešte je tu možnosť, že si si minulý rok žiadne predsavzatie nedal. Dôvod? Väčšina z bezpredsavzatiatkovskej skupiny by odpovedala „zo zásady“. To preložené do mojej reči znamená - A: si so sebou spokojný a z toho dôvodu nechceš nič meniť; B: vieš, že nie si schopný predsavzatie naplniť, preto si radšej žiadne nestanovíš.

Vráťme sa ale k väčšine, ktorá si pred rokom nejaké to predsavzatie stanovila. Domnievam sa, že top predsavzatím čitateľov laco.lead1.eu bolo: Schudnem! Pri tomto krásnom krátkom vyhlásení plnom entuziazmu a optimizmu mnohí spravili veľkú, aj keď neuvedomenú, chybu – zaviazali sa dobehnutím do NEkonkrétneho cieľa, čo je v kontexte chudnúceho človeka obdoba „boja s veternými mlynmi“. Stiahnem to na seba. Čo konkrétne som mala na mysli, keď som si stanovila toto predsavzatie? Mohla som chcieť jednoducho schudnúť alebo som mohla byť trúfalá a mať na mysli úbytok 20 kg napríklad do Valentína. Neviem, ktorá z možností je horšia. V prvom prípade by som chudla, chudla a chudla ... no nikdy by som nebola spokojná. Prečo? Nemám cieľ svojho chudnutia. Nemám stanovené, či chcem byť ľahšia o 5 kg, o 10 alebo či sa chcem len vtrepať do starých riflí. V druhom prípade by som tiež chudla, chudla a chudla ... až by prišiel Valentín a ja by som sa k cieľu nepriblížila ani len zďaleka. Toto uvedomenie by ma  úplne znechutilo a na všetko by som sa vy_ _ _ _ _ _ _ .

V čom som spravila chybu? Schudnúť 20 kg za mesiac a pol nie je v  ľudských silách, respektíve v silách ľudského tela. Chyba bola teda vo mne a v mojich nereálnych cieľoch. Ako sa tomu vyvarovať? Ideálne je vytýčiť si dlhodobý cieľ a ten rozkúskovať do krátkodobých predsavzatí. Takto môže byť mojím dlhodobým cieľom aj tých 20 kg, ktoré sme rozoberali vyššie. Nie však za mesiac - dva, ale za rok. 20 kg si rozpočítam do krátkodobých predsavzatí, ideálne na mesiace, 20/12, cca 1,5–2kg na mesiac. Pri takomto rozvrhnutí cieľa je vysoko pravdepodobné, že svoj cieľ dosiahnem a o rok budem s radosťou odpovedať na otázky typu: Ako si to dokázala?

Dnes je Nový rok a ty čítaš tento príspevok. Čo to znamená? Prežil si Silvester a s ním spojenú konfrontáciu: predsavzatia vs. skutky roka 2014. Kto zvíťazil? Skutky? Ak áno, radíš sa z môjho pohľadu k ľuďom KONAJÚCIM. Ak nie, tak k ľuďom FRFĽAJÚCIM.

ŽELÁM TI ...

Ak si ČLOVEK FRFĽAJÚCI, prepáč, ale neprajem ti do nového roka nič. Pretože ak si človek zmierený s večnou nespokojnosťou, neustále sa vyhovárajúci a  neochotný čokoľvek zmeniť... asi si na sa túto stránku a k tomuto príspevku dostal omylom a nemáme si čo povedať.

Ak si ČLOVEK KONAJÚCI, prajem ti rok splnených predsavzatí! Rok, v ktorom schudneš 10 kg, odbehneš svoj prvý pretek na 10 km, zvládneš mužské kliky v troch sériách po 15 opakovaní, zhyb na hrazde bez dopomoci ... prajem ti zvládnutie toho, čo si sám tajne želáš! Prajem ti SILU (fyzickú aj psychickú), ODVAHU a EGO, KTORÉ TI DOVOLÍ POŽIADAŤ O RADU (nikto učený z neba nespadol, preto neváhaj požiadať o pomoc s jedálničkom, tréningových plánom, a to bez ohľadu, či už máš za cieľ redukciu váhy, tvarovanie postavy, naberanie svalovej hmoty, či zlepšenie výkonu).


PS: ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015!

Iveta Vavreková, Prešov
jedálniček na chudnutie 2015
 
ONLINE TRÉNER     OSOBNÝ TRÉNER     PROFIL     KONTAKT  


trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC PREMIEN

   

ONLINE TRÉNING

       

OSOBNÝ TRÉNING

STRAVA      ¦      FAQ      ¦      SYSTÉM

TAGY:
Refurbished

Strechy BBwww . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua

     
PayPal Logo ssl secure logo lonestar

Jak psát web