laco.lead1.eu

LACO.LEAD1.EU - OSOBNÝ TRÉNERPROFIL TRÉNERA

Strava - základy, výživové hodnotyAminokyseliny    Bielkoviny    Sacharidy    Tuky    Vitamíny    Minerály    Doplnky výživy    Diéty    Recepty

Aké doplnky výživy vyberať ?Chodíte do posilovne, ale myslíte si, že doplnky stravy sú obyčajným žrútom peňazí bez väčšieho efektu? Prečítajte si, ktoré doplnky výživy stoja za investovanie.

Na trhu dnes nájdete naozaj veľa produktov a každý vám nasľubuje, ako po ňom budete ľahko naberať svalovú hmotu. Po prvé je nutné si uvedomiť, že samotné doplnky vám svaly nespravia, ale iba vám pomôžu nárast svalovej hmoty urýchliť. Rozhodne sa nejedná o zázračné veci a je potreba drieť rovnako, ako bez nich. Pozrite si, ako tieto doplnky stravy vhodne užívať, aby bol efekt čo najlepší.

ProteínProteín je nevyhnutný pre tvorbu svalov, bez neho jednoducho rásť nebudú. Proteín sa totiž skladá z aminokyselín, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi svalového tkaniva. Proteínové prášky a tyčinkou poskytujú vysoko kvalitné bielkoviny. Existujú dva rôzny typy proteínových práškov a každý druh by sa mal užívať trochu inak.

Srvátkový proteínSrvátkový proteín po anglicky označovaný ako WHEY je ideálny pre tých, ktorí si chcú budovať svalovú hmotu. Rýchlo sa telom vstrebáva, má nízky obsah tuku a je vhodné ho užívať nielen po tréningu, ale aj každé ráno.
proteinové koktejly

Kazeínový proteínKazeín z angličtiny casein sa telom vstrebáva veľmi pomaly, približne v rozmedzí 2-7 hodín. Mal by sa používať iba v prípade, že nepotrebujete do tela dostať proteín hneď. Mal by sa užívať potrebné pred spaním alebo ako rýchla náhrada jedla.

KreatínKreatín je skvelý doplnok pre získanie svalovej hmoty. Prirodzene sa vyskytuje v ľudskom tela a nachádza sa v niektorých potravinách, ako je napríklad červené mäso. Kreatín zvyšuje zdroj energie dôležitý pre výbušnú silu a umožní vám tak zdvihnúť ťažšie váhy, zvýši vašu schopnosť častejšieho opakovania cvikov a pomáha urýchľovať proces stavby svalov.

Doplnky na zvýšenie hmotnostiŠportovci a fyzicky aktívni ľudia majú väčšiu potrebu príjmu kalórií. Kalórie sú dôležité pre rast svalov, a tak ich musíte telu dodať dostatok. V jednej porcii týchto doplnkov je približne 400-1200 kalórií a je dôležité, aby ste si strážili aj ďalšie príjmy potravy.

MultivitamínyMultivitamíny hrajú dôležitú úlohu nielen v celkovom zdravotnom stave, ale aj pri budovaní svalov. Ľudia, ktorí sa fyzicky vyčerpávajú, potrebujú dostatok rôznych vitamínov a minerálov. Ak denne nezjete dostatočné množstvo, doplňte ho aspoň tabletami.

GlutamínL-glutamín je najviaczastúpená aminokyselina, ktorá sa nachádza v svalovom tkanive. Pomáha predchádzať svalovej strate a zlepšuje zotavenie. Čím rýchlejšie sa svaly zotaví, tým skôr môžete pokračovať. Glutamín je tiež hlavným zdrojom energie pre imunitný systém, čo vám môže pomôcť prekonať rôzne choroby. Prídavky glutamínu môžete požívať pokojne po celý rok, ale nemal by sa užívať súčasne s kreatínom. Berte ho pred tréningom a pred spaním, najlepšie variantom je pridať ho do proteínového kokteilu.

Oxid dusnatýOxid dusnatý je forma plynu, ktorý vzniká v tele a komunikuje s ostatnými bunkami. Používa sa na zlepšenie prietoku krvi a mal by sa používať pred tréningom.

Viac o proteínoch - bielkovináchČo sú proteíny ?Bielkoviny, alebo proteíny sú často označované ako základ všetkého života. Bielkoviny patria k esenciálnym živinám, ich základnú štruktúru tvorí 20 rôznych aminokyselín.

Bielkovina je dôležitá pri neprebernom množstve fyziologických funkcií, ktoré sú dôležité pre tvoju fyzickú výkonnosť a zdravie. Pretože telo nedokáže ukladať bielkoviny do zásoby je nevyhnutný ich pravidelný príjem. Zdroje proteínov môžu byť živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. K živočíšnym zdrojom bielkovín patrí mäso, ryby a mliečne výrobky z rastlinných zdrojov sú to najmä strukoviny a sója. Kto chudne potrebuje viac.

Zo živočíšnych a rastlinných potravín ako je napríklad mlieko alebo sója môže byť izolovaný proteín. Tento proteín je k dispozícii v práškovej forme. Lahodné koktaily sú zdrojom vysokokvalitných bielkovín a sú tiež chudobné na tuk a cukor.

proteinové koktejly
proteinové koktejly

Prečo je bielkovinový koktail užitočný po tréningu keď chceme schudnúť ?Zo zvýšením podielu bielkovín v strave na 1,5-2 g na kilogram hmotnosti za deň ľahšie dosiahneme redukciu hmotnosti. Proteín podporuje tvorbu a tvarovanie svalstva po tréningu a tým aj spotrebu kalórií. Aby sa spotreba kalórií nevymkla spod kontroly je rovnako dôležité konzumovať potraviny s nízkym obsahom tukov a cukru.

Bielkovina na budovanie svalstvaLen príjem proteínov neprinesie nárast svalovej hmoty. Základný kameň pre budovanie svalov je intenzívny silový tréning. Tréningom môže telo budovať svalovú hmotu iba v prípade dostatočného prísunu proteínov. Proteín je stavebný materiál pre svaly!

Denný príjem bielkovín by mal byť asi 2 g na kilogram telesnej hmotnosti za deň. Najmä fáza bezprostredne po tréningu má byť využitá pre podporu rýchlej stimulácie rastu svalov. Tu proteínové prášky majú tú výhodu, že živiny sú rýchlo vstrebateľné. Preto pi ihneď po tréningu proteínový koktail - tak optimalizuješ svoj osobný tréningový úspech!
Dokonca aj v netréningový deň, je príjem bielkovín dôležitý, pretože v netréningový deň regeneruje svalová hmota a je vybudovaná ďalšia!

Proteíny a vytrvalosťAk nie je prostredníctvom výživy dostatočne pokrytá potreba bielkovín pri väčšej telesnej záťaži organizmus siaha po vlastných proteínoch. To môže mať negatívny vplyv na kondíciu, vytrvalosť a športový výkon. Výživa vytrvalostných športovcov by mala mať 15% podiel bielkovín z celkovej potreby energie. Zdroje potravín vhodné na pokrytie tejto potreby sú napr. nízkotučné mliečne výrobky, mlieko,tvaroh, syr, chudé mäso,strukoviny, vajcia.

Rôzne bielkoviny - rôzne efektyBielkoviny z mlieka, "mliečna bielkovina" obsahuje veľmi odlišné proteínové zložky, ktoré podporujú početné účinky v ľudskom tele. Dve hlavné frakcie mliečnej bielkoviny kazeín a srvátkový proteín, ktorý sa v angličtine volá Whey.

Prvým dôležitým rysom kazeínu je dlhá doba zdržania sa v gastrointestinálnom trakte. Tvorí pevný gél, ktorý spomaľuje trávenie. Whey proteín je rýchlo stráviteľný proteín, ktorého aminkiseliny sú schopné do 1 hodiny po konzumácii dosiahnuť vysoké hladiny v krvi. Sojový proteín je po konzumácii stráviteľný niekde medzi kazeínom a Whey.

Proteín vaječného bielka obsahuje vo zvýšenom množstve aminokyseliny L-Methionin a L- Cystein. Pridaním vaječného proteínu k proteínovému prášku bude pomer aminokyselín zlepšený napr.iné zdroje bielkovín ako sója majú relatívne obmedzené množstvo oboch týchto aminokyselín.

PODEĽTE SA O SVOJE NÁZORY, PÝTAJTE SA K TÉME NA FÓRE - TU:
VÝSLEDKY KLIENTOVtrener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

viac


SOCIÁLNE SIETE


LACO.LEAD1.EU - OSOBNÝ TRÉNER - NA YOUTUBE


Váš úspech v zmene postavy - laco.lead1.eu - NA FACEBOOKu

ČLÁNKYVianoce, Silvester, ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Vianoce → Silvester → ??? → ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
1.1.2015
5 rokov tréningu - Jarka
5 rokov ... a nič :)
3.4.2015
Prešiel jeden rok - Barborka Tirčová
Prešiel jeden rok - Barborka Tirčová
21.4.2015
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK - p.f. 2018
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK - p.f. 2018
31.12.2017

viac


NUTRIČNÉ HODNOTY

ANATÓMIA

FÓRUM

PARTNERI


MB TECH s.r.o.

Strechy BB
All rights reserved       © LEAD 1 - since 2009